زبان هاي چيني

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


زبان هاي چيني


ماندارين
به عنوان يکي از شش زبان رسمي که توسط سازمان ملل متحد مورد استفاده قرار مي گيرد، شناخته مي شود چين در حال حاضر وضعيت جهاني خوبي را به دست آورده است. زبان رسمي چين ماندارين است که متعلق به سينوسي تبت است.


اين زبان مشترک همه مردم ملي هان مدرن است. در استان تايوان و هنگ کنگ آن را ‘Guoyu’ در حالي که در سنگاپور و مالزي اغلب به نام ‘Huayu’ ناميده مي شود
ماندارين بر اساس گويش پکن و گويش هاي ديگر در مناطق شمالي چين شکل گرفته است. دانش آموزان اغلب به عنوان “يوون” ماندارين را در کتاب هاي درسي اموزش مي بينند. فراتر از همه اين است که ماندارين به عنوان يک زبان مادري توسط اکثر مردم که حدود يک پنجم جمعيت جهان را تشکيل مي دهند استفاده مي شود. چين تاثيرات بسيار زيادي بر برخي از کشورهاي حوزه اي مانند ژاپن، کره  و ويتنام با زبان ها و شخصيت هاي خود گذاشته است
امروزه بسياري از مردم چيني مي توانند به زبان انگليسي صحبت کنند بويژه جوانان، دانش آموزان و کارکنان خدماتي


در شهرستانها تعداد بيشتري از مردم مي توانند با زبان هاي خارجي مانند زبان انگليسي صخبت کنند بعضي ها ممکن است به يک زبان خارجي مانند فرانسوي، آلماني، ژاپني، ايتاليايي و اسپانيايي تسلط داشته باشند. با اين حال، در مناطق روستايي يا دورافتاده، تعداد کمي از مردم مي توانند به زبان انگليسي يا ساير زبان هاي خارجي صحبت کنند.


لهجه ها
با قلمرو وسيع و جمعيت زياد، چين داراي بسياري از لهجه هاي مختلف است که پيچيدگي هاي زيادي دارند. تقسيم به گويش هاي رسمي و غير رسمي، در مناطق مختلف متفاوت است. گويش هاي رسمي به طور کلي به گويش هاي شمال اشاره مي کنند، در حالي که گويش هاي غير رسمي اغلب به بخش جنوب شرقي کشور اشاره مي کند.
با توجه به تفاوت بين هر يک از گويش ها، موانعي براي صحبت کردن گويش هاي مختلف و برقراري ارتباط با يکديگر، به ويژه در ميان گويش هاي غير رسمي وجود دارد.


يزدان گشت سفيران,مرکز تخصصي وقت سفارت , اخذ ويزا مولتي 5 ساله کانادا و پيکاپ ويزا جهت کسب اطلاعات بيش تر با دفتر يزدان گشت تماس حاصل فرماييد.


02188537418


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها